Vendula Kouřilová

lektorka sociálních služeb

Mgr. Vendula Kouřilová

Celý můj profesní život je svázán s Charitou, nejvíce mi totiž záleží na smyslu a hodnotách. Rvu se o práva klientů, rozvoj zaměstnanců, rozvoj občanské společnosti a s tím související seberozvoj. V současné době jsem ředitelkou Charity Svitavy a hodně mě to baví. Na své pozici lídra miluju, že mohu ovlivňovat to, jakým způsobem a na čem s týmem pracujeme, jaké je v organizaci klima a jaké jsou naše priority. Autentický hodnotový leadership je pro mě dobrodružství objevování sebe sama i druhých, cesta, jak pracovat v sociálních službách bez újmy na zdraví a tak, aby nás to navíc bavilo a naše práce měla smysl.

Studovala jsem speciální pedagogiku a teologii na Univerzitě Palackého v Olomouci, jsem akreditovaná empowerment koučka, prošla jsem výcvikem Umění facilitace pro sociální pracovníky a ročním výcvikem Leadership AID /Jdu do toho/. Absolvovala jsem 40 hodinový program Autentický leadership pro ženy a kompletní etický program Dekacert. V současné době jsem ve 250 ti hodinovém sebezkušenostním výcviku Nebuď na nule.

Mezi mé silné stránky patří autenticita, nadhled, otevřenost a laskavost. Když zrovna nepracuji, miluji lenošení, zahradničení, poutnictví a návštěvy koncertů. Hraju na klavír a ve sluchátkách mám skoro vždycky Bacha nebo jazz. S mými třemi dospívajícími syny teď právě stavím dům :-).

Lektorované kurzy: