Ludmila Kotalíková DiS.

aromaterapeutka

Ludmila Kotalíková DiS.

Jsem aromaterapeutka, parfemářka a mentorka, zaujatá světem vůní už od svého dětství, i když jsem si to tehdy možná plně neuvědomovala. Aromaterapie mi ukázala svou neuvěřitelnou sílu během mého těhotenství a porodu. Už víc než 15 let se intenzivně věnuji studiu vůní - zkoumám, zkouším, komponuji a pozoruji. Stále mě fascinuje, jak vůně ovlivňují naše tělo a mysl, jak mohou pomáhat nejen s psychickými aspekty, ale také s fyzickými obtížemi. V mé praxi podporuji klienty v jejich cestě za dosažením osobních cílů a ukazuji jim, jak mohou pomocí aromaterapie vést spokojenější a zdravější život.

Mé formální vzdělání zahrnuje Institut aromaterapie, kde jsem získala titul odborné aromaterapeutky. Dále jsem se vzdělávala v oblasti aromaterapie, až jsem dosáhla titulu profesionální aromaterapeutka. Jsem členkou mezinárodních organizací holistických aromaterapeutů NAHA a sítě aromaterapeutů ICAN. Aromaterapie jako obor se neustále rozvíjí, otevírají se nové možnosti v oblasti zdravotnictví i sociálních služeb. Přistupuji k ní s pečlivostí a analýzou, často se opírám o medicínský výzkum. Nicméně vždy zůstává prostor pro mou intuici a čich.

Od roku 2009 sdílím své znalosti o aromaterapii. Začínala jsem v rodičovské poradně na internetu a postupem času jsem předávala své znalosti v kurzech, a to jak pro laiky, tak i pro odborníky jako jsou lékaři, porodní asistentky, zdravotní sestry a sociální pracovníci. Aromaterapie nám ukázala svou sílu i jemnou péči také v denním stacionáři, kde jsem jako dobrovolnice pravidelně působila. Vůně mění atmosféru, uvolňují napětí a uklidňují emoce. Jejich účinek nastupuje téměř okamžitě po nádechu - to je něco, co mě stále ohromuje. Abychom to opravdu pochopili, musíme vůně prožít a prozkoumat. A právě to praktikujeme během mých kurzů, čicháme a zjišťujeme, jak se s vůní máme. Co voní dnes vám?

Lektorované kurzy: